KNEDLE NADZIEWANE SEREM

No votes yet.
Please wait...
Czas przygotowania
15 minut
Czas gotowania
40 minut
Poziom trudności
średni
Porcje
4 osoby
Posiłek
Obiad
Autor
Opublikowano
75,00 dag
Ziemniaki gotowane
25,00 dag
Mąka pszenna
6,00 dag
Mąka ziemniaczana
2,00 szt.
Jajko
20,00 dag
Ser biały
15,00 dag
Cebula
2,00 dag
Tłuszcz
5,00 dag
Słonina
4,00 dag
Bułka tarta
1,00 szt.
Natka pietruszki
75,00 dag Ziemniaki gotowane25,00 dag Mąka pszenna6,00 dag Mąka ziemniaczana2,00 szt. Jajko20,00 dag Ser biały15,00 dag Cebula2,00 dag Tłuszcz5,00 dag Słonina4,00 dag Bułka tarta1,00 szt. Natka pietruszki
KNEDLE NADZIEWANE SEREM
  1. Ugotowane, ostudzone ziemniaki utłuc tłuczkiem perforowanym, przecisnąć przez praskę do ziemniaków lub zemleć w maszynce do mięsa. Mąkę pszenną i ziemniaczaną przesiać. Jaja umyć, wylać kolejno ich zawartość do miseczki.
  2. Cebulę obrać, opłukać, pokrajać w drobną kostkę i zrumienić na jasnozłoty kolor z dodatkiem tłuszczu. Biały ser zmiażdżyć dokładnie tłuczkiem perforowanym do ziemniaków, rozetrzeć w donicy z dodatkiem cebuli. Przyprawić do smaku solą i pieprzem.
  3. Na stolnicę posypaną dość grubo warstwą mąki wyłożyć masę ziemniaczaną, formując wianuszek, do środka wsypać pozostałą mąkę, zrobić w niej wgłębienie i wlać jaja. Zarobić ciasto nożem, a następnie szybko zagnieść.
  4. Z przygotowanego ciasta formować wałki, krajać w poprzek na kawałki. Kawałki ciasta rozpłaszczać kolejno na dłoni, nakładać odpowiednią ilość nadzienia serowego, zlepiać, formując kuliste knedle. Układać na czystej ściereczce lub desce podsypanej mąką.
  5. Uformowane knedle ugotować, wkładając do "wrzącej osolonej wody. Czas gotowania około 8 minut.
  6. Odcedzić, wyłożyć na ogrzany półmisek, polać lekko zrumienioną słoninką lub posypać zrumienioną na suchej patelni tartą bułką i polać stopionym masłem. Podawać od razu po ugotowaniu z dodatkiem sałatek warzywnych lub surówek.

Brak komentarzy, bądź pierwszy, aby go zostawić!

Dodaj komentarz

Uwaga: Użytkownicy są proszeni o powstrzymanie się od obelg, przekleństw i wulgarnych wypowiedzi. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy bez uprzedzenia lub wyjaśnienia.

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są podpisane za pomocą *

*
*